Bitki Heykelleri


Mosaiculture

Bitki Heykelleri Sanatı

Mosaiculture (Bitki Heykelleri Sanatı )renkli, iki yada üç boyutlu çizimler, tasarımlar, heykeller ve kabartmalar vasıtasıyla genellikle çok yıllık uzun ömürlü ve özellikle renkli yapraklı bitkilerden oluşturulmuş bir bahçe sanatıdır..


Bitki Heykelleri (Mosaiculture)

Bitki Heykelleri (Mosaiculture)


Bitki Heykelleri (Mosaiculture)

Mosaiculture ("Bitki Heykeli Sanatı"); hem başarılı bir mozaik sanatın, hem de sanatsal bahçeciliğin çok gelişmiş ve çok özel yönlerini anlatan büyülü bir hikayesidir. Mosaiculture bahçe sanatı ayrıca çevre dostu yöntem ve tekniklerin uygulanması aracılığıyla zamanın ruhunu yansıtır.

Bir çok sanatı içerisinde barındıran mosaiculture’de ; bir ressamın renk paletini, peyzaj mimarının eşsiz tasarımını, bir bahçıvanın ellerinde büyüttüğü tüm çiçekleri görebilirsiniz. Böylelikle farklı sanatların başarılı bir evliliği gibidir mosaiculture..

Mosaiculture bahçe sanatı ayrıca çevre dostu yöntem ve tekniklerin uygulanması aracılığıyla zamanın ruhunu yansıtır. Kültür, tarih, hikayeler, rüyalar, hayaller, edebiyat ve müziklerden esinlenerek geliştirilen mosasiculture temalar çarpıcı bir bahçe sanatında bitki heykelciliğinin güzel ve unutulmaz olaylarıdır.

Mosaiculture tüm bahçecilik tekniklerin en muhteşemidir.. Mosaiculture çok farklı şekiller oluşturmak için budanmış çalılar yada bitkilerden oluşturulmuş Topiary ile karıştırılmamalıdır..!

Mosaiculture

Bitki Heykelleri Sanatı

Bir mosaiculture bahçesi, ev sahibi kentin kültürünü ya da seçilen herhangi bir temayı yansıtabilen ve sembolize edebilen büyüleyici bir alandır. Gençler için bir eğitim aracı olan bu kaynak, aynı zamanda bahçecilik meraklıları için bir kaynaktır ve turizm ve ekonomik kalkınma için güçlü bir gelişim aracı olmanın yanı sıra yöre sakinleri içinde bir dinlenme alanıdır..

Aslında çağdaş mozaiklerin kökleri, büyük kraliyet bahçelerinin görkemli bir dönemi olan Rönesans dönemine kadar uzanır. Bugün ise, benzeri görülmemiş formların bir sanatı haline gelmiştir.

Şimdi bir sanat olarak kendi başına düşünülmüş ve tasarlanmış mosaiculture bahçe sanatı, birçok disiplinin başarılı bir şekilde bir araya getirilmesidir.